B&Z Proenergy sc

Finansowanie i kredyty

dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych

Oferujemy finansowanie inwestycji na dogodnych warunkach w porozumieniu z renomowanymi instytucjami finansowymi, takimi jak Bank Ochrony Środowiska, PKO BP, Credit Agricola, które są nisko oprocentowane z przeznaczeniem na fotowoltaikę, w wysokości około 4% w skali roku.  Pomagamy w przygotowywaniu wniosków do instytucji zewnętrznych w celu pozyskania środków na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.

Na życzenie Klienta dodatkowo monitorujemy programy dofinansowań RPO, WFOŚ oraz przygotowujemy dokumentację do wniosków mających na celu pozyskanie dotacji.

Program "Mój prąd"

Rządowy program MÓJ PRĄD jest dedykowany wsparciu rozwoju energetyki dla gospodarstw domowych w zakresie dofinansowania mikroelektrowni fotowoltaicznych.
Dofinansowanie w formie dotacji może wynieść do 50% inwestycji, nie więcej jednak niż 5 tys. złotych.

Celem programu jest realizacja zobowiązań klimatycznych wobec Unii Europejskiej.

Dla kogo?

  • dla osób, które mają zawartą umowę kompleksową  (z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej – OSD, zakładem energetycznym) regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji,
  • dla osób fizycznych wytwarzających prąd na własne potrzeby o mocy 2-10 kW.

Złożenie wniosku jest bezpłatne, wnioski można składać za pośrednictwem portalu: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-moj-prad do 18 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Fotowoltaika na raty

Kolejnym źródłem finansowania instalacji folowoltaicznej może być zaciągnięcie kredytu. Specjalnie opracowana oferta ratalna dla inwestorów w instalacje fotowoltaiczne posiada bardzo korzystne warunki. Załatwiamy wszelkie formalności w imieniu naszych Klientów.

KALKULATOR OSZCZĘDNOŚCI KOSZTÓW ENERGII

Przejdź do góry strony